Založ si blog

Kam kráčaš Slovensko?

K úplnej strate suverenity, k hospodárskemu, sociálnemu a mravnému úpadku? Prvá politická garnitúra druhej samostatnej Slovenskej Republiky odbremenila národ od perspektívnych, do tej doby štátnych priemyselných i poľnohospodárskych majetkov. Bolo spustené vyraďovanie dvoch jadrovo energetických blokov, ktoré mali v tom čase zabezpečenú 30 ročnú perspektívu bezpečnej prevádzky. Ministerstvom zdravotníctva riadený systém verejného zdravia namiesto zveľaďovania verejné zdravie sabotuje, upadá zabezpečenie zdravotnej starostlivosti. Problémy zamestnanosti sa ako tak podarilo vyriešiť až ku koncu vlády Smeru-SD.

Novú, dosť nesúrodú politickú garnitúru, ktorá sľubovala zmenu, najskôr zaskočila epidémia vírusu Covid 19, ktorú sme vďaka trpezlivej zodpovednosti obyvateľstva odvrátili. Covid je preč a vládna koalícia sa, podpichovaná prívržencami Smeru-SD a pod tlakom vnútorného pnutia, zmieta v nezmyselnom riešení zástupných problémov. Na miesto riešenia kritickej ekonomickej situácie po prekonanej epidémii je stredobodom pozornosti politikov zákaz nedeľného predaja v celej obchodnej sieti a zmena interrupčného zákona, kde sa opozícia s koalíciou predháňajú v tvrdosti svojich návrhov ako by s tým padal svet. Nuž páni, zákaz interrupcie už tu bol, a vieme k čomu to viedlo. Andelíčkárstvo pre chudobných, miesto sterilného sálu a kirety v nesterilnom prostredí drôt na pletenie, a potratová turistika pre bohatých. V konečnom dôsledku zas len zhoršenie verejného zdravia, lebo z neodborne vykonaných potratov a následných komplikácií narastie počet neplodných mladých žien a hospodárstvu krajiny to nijak neprospeje.

Čo na to verejnosť a mimoparlamentná opozícia? Už 3 týždne rôzne osobnosti zahlcujú média vyzývaním Borisa, aby odstúpil z funkcie, do ktorej ho vyniesli voliči svojimi hlasmi, nezávisle na jeho bakalárskej a diplomovej práci. Na poslanca ani na predsedu parlamentu nie sú vypísané žiadne kvalifikačné požiadavky. Sú to volené pozície. A či je pre tie edukačné práce podvodníkom alebo nie, o tom by musel rozhodnúť súd. Také rozhodnutie by mohlo byť veľmi nepríjemné mnohým ľuďom, ktorý na základe rovnako kvalitných diplomových prác získali lukratívne pracovné miesta napríklad na ministerstvách, alebo inde v štátnej správe.

Je smutné, že jedna epidémia premenila honosný volebný program národnej obrody na ťahanicu o nedeľný predaj a znovuzavedenie andelíčkárstva ako bežnej životnej praktiky mladých žien, ak si to nechajú ľúbiť. Každý slušný chlap by sa mal za zachovanie ich práv postaviť i za cenu, že to tuto vládu zmetie.

Radón v tieni energetickej krízy

14.09.2022

Uplynulé roky neboli pre ochranu pred radónom v obydliach priaznivé. Začali sme s projektom „Občianska sebaobrana proti rakovine pľúc z radónu v obydliach”. Ubehol prvý, rozpačitý rok a Covid 19 vystrašených ľudí zatvoril doma. Myslieť na riziko z radónu, keď sa na nás valia z televízie i z rozhlasu správy o apokalypse, preplnených nemocniciach a tisíckach mŕtvych sa [...]

Pri radónu nie je optimizmus namieste

06.02.2022

Malá obec v predhorí Karpát, Základná škola s materskou školou, to je bežný obraz každej spádovej obce. Budova školy z 60´rokov minulého storočia s integrovanou škôlkou. Pánu starostovi sme núkali meranie radónu v programe Občianska sebaobrana proti rakovine pľúc z radónu v obydliach. Pán starosta má o ionizujúcom žiarení celkom slušné vedomosti a chápe, že v [...]

Stratil som posledné ilúzie o Slovenskej radiačnej ochrane

10.01.2022

V doložke vybraných vplyvov čítam, že na predloženom návrhu Národného akčného radónového plánu sa podieľal snáď každý, kto mal, či nemal k danej problematike čo povedať. Devätnásť mien z prostredia ÚVZ, z toho 6 ľudí, ktorých som si i cez niektoré odborné rozpory vážil ako odborníkov na radón. Čo teraz? Preradiť ich z odborníkov k verejnosti a isť ďalej? [...]

Rosalynn Carterová / Jimmy Carter /

Niekdajšia prvá dáma USA Rosalynn Carterová trpí demenciou

30.05.2023 23:32

Rosalynn Carterová je manželkou niekdajšieho prezidenta USA, 98-ročného Jimmyho Cartera, najdlhšie žijúceho prezidenta v dejinách USA.

Bombardér / B-1B Lancer /

Nad Sarajevom preleteli americké bombardéry, aby podporili celistvosť Bosny

30.05.2023 20:53

Podľa USA tak demonštrovali podporu územnej celistvosti Bosny, ktorú ohrozujú separatistické snahy proruského vodcu bosnianskych Srbov Milorada Dodika.

lietadlo, havária

V Rostove sa zrútila tribúna štadióna, hlásia jedno úmrtie a 26 ranených

30.05.2023 20:28, aktualizované: 21:01

Tribúna sa zrútila počas detského futbalového zápasu.

Balón

V obci Veľká Čierna núdzovo pristál balón, poškodil elektrické vedenie

30.05.2023 20:00

V čase letu sa na palube nachádzalo desať pasažierov a jeden pilot.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 153880x
Priemerná čítanosť článkov: 2608x

Autor blogu