Založ si blog

Stránka špeciálne pre Slavěnku

Slavěnka Vorobeliová, tato stránka je špeciálne pre Vás

Naša milučká Slavěnka, Slovensko má nie iba armádnu jednotku radiačnej, chemickej a biologickej ochrany, takú istú jednotku radiačnej, chemickej a biologickej ochrany majú i zložky integrovaného záchranného systému Ministerstva vnútra. Sú to špecializované jednotky, určené na riešenie vážnejších ale lokálnych situácií a nie celoplošnej epidéme CoV-2. Ich velitelia zasadajú v ústrednom krízovom štábe a ak by situácia v niektorej lokalite vyžadovala ich zásah, sú tieto útvary pripravené zasiahnuť. Je dosť pravdepodobné, že v krátkej budúcnosti bude časť týchto jednotiek požiadaná o súčinnosť s lokálnymi Úradmi verejného zdravotníctva. Aby ste milá Slavěnka rozumeli, za riadenie epidémie je Vláde a teda i premiérovi Matovičovi zodpovedný Hlavný hygienik a jeho Úrady verejného zdravotníctva. Ešte do 18.03. si pán Hlavný hygienik myslel, že to zvládne všetko sám so svojou partiou na Trnavskej 52 v Bratislave.

Až 19.30. prizval k spolupráci RÚVZ v Banskej Bystrici a v Košiciach. Až 26.03. pozval k spolupráci ďalšie, nezdravotnícke mikrobiologické laboratória, lebo dôležitejšie ako vylievať na prázdne ulice Savo, je testovať ľudí. Zabezpečiť, aby sa už nestávalo, že pacient s jasnými príznakmi Covid 19 nie je otestovaný, lebo nebol na lyžovačke v Taliánsku, Ako by sa nemohol po troch týždňoch epidémie nakaziť doma. Netuším aký zámer mal pán Hlavný hygienik usmernením, že sú bez testovania na protilátky prepúšťaní ľudia, ktorí boli v karanténe a príznaky Covid 19 sa u nich nedostavili. Veď v karanténe neboli pre nádchu a vieme, že 6,7% nakazených nemá žiadne príznaky a pritom sú pre svoje okolie nebezpeční. Vieme, že 11,5% nakazených chorobu prekoná len s miernymi, nešpecifickými príznakmi, i ti sú prepúšťaní z karantény bez testovania, aby išli ďalej CoV-2 roznášať. Potom tu je ďalšia podivná informácia ÚVZ. Určité množstvo ľudí bolo identifikované ako pozitívni na Covid 19 a asi len 1/3 z nich bola hospitalizovaná, kde sú ti ostatní, v domácom ošetrovaní? Pozitíne testovaný muž 44 z Banskej Štiavnice, bol prepustený do domáceho ošetrovania, ľudia nebojte sa v Banskej Štiavnici sa nezdržiava, píše pani primátorka na FB, tak kde hrome je?

Testovanie, všade vo svete problém orgánu verejného zdravia, na Slovensku veľký problém Premiéra Igora M. Nevyzná sa v tých testeroch, nevie ktorý sa má v ktorej fáze opatrení použiť. Je toľko úradníkov , ktorí mu to mali vysvetliť skôr, ako začal vykrikovať, že sa majú hodiť do Dunaja, veď s ekológiou by to nebolo celkom v poriadku. Či neprešli ŠÚKL-om? To je Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Tester ale nie je liečivo, tak ktovie ako. Na šťastie, nič sa do Dunaja nehodilo a už v tom je jasno, ten rýchlotest je na prepúšťanie z karantény lebo reaguje na protilátky, z nosa a úst sa odoberá vzorka vírusu.

A teraz ideme k otázkam:

na prvé de už sme odpovedali v texte,

-prečo armáda nedohliada na výrobu pľúcnych ventilátorov? Nemá na to kompetenciu ani kvalifikáciu,

– prečo armáda nedohliada na výrobu spotrebného zdravotníckeho materiálu? Nemá na to kompetencie ani kvalifikáciu,

-prečo vláda nezačala distribúciu potravinových balíčkov… Úrad vlády SR nedisponuje potravinárskymi a mäsiarskymi výrobňami a Vláda má celkom iné spoločenské povinnosti, ako zabezpečovať osamelým osobám nákupy. Zhostili sa toho samosprávy, dobrovoľníci Červeného kríža i neorganizovaní ľudia.

Áno Slavěnka, Slovensko má naozaj skúsených odborníkov ktorí zasadajú v krízových štáboch a snažia sa dostať situáciu pod kontrolu, lebo tu nastala krízová situácia pre nezvyčajné vlastnosti vírusu, nedostatočnú pripravenosť štátnych úradov ako je ÚVZ SR, ŠÚKL a ŠSHR ako i MZ SR a samotných štátnych i neštátnych zdravotníckych zariadení, ktoré nemali ani minimálnu zásobu spotrebného materiálu.

Všimnite si Slavěnka, že v tom výčtu nedostatkov nie je menovaná predchádzajúca ani súčasná vláda ani premiéri, lebo na tom boli oba rovnako. Na záver Slavěnka, Slovensko je špecifické tým, že v ňom žije veľa ukričaných „odborníkov”, ktorí by všetko robili inak a stopercentne lepšie ako ti k tomu povolaní amatéri. Oháňajú sa demokraciou, ale nie sú schopní akceptovať výsledok slobodných a demokratických volieb, ktorých sa mohli sami zúčastniť buď ako voliči alebo kandidáti.

 

Bystričania išli do ulíc

29.05.2020

Viete ako to je keď zub bolí, jazyk na nej stále naráža. Podobne sa mi myseľ stále obracia k protestom proti Igorovi, proti opatreniam, proti obmedzeniam, ktoré z toho vyplývajú, proti hospodárskym dôsledkom opatrení a ozývajú sa hlasy o trestnej zodpovednosti premiéra. Dokonca sa objavujú udania na premiéra, našťastie nie anonymné a tiež rozhorčenie spoločnosti [...]

Krásny citát a žalostná realita

12.05.2020

Všetci stojíme v boji proti neviditeľnému nepriateľovi. Túto vojnu určite vyhráme, záleží len od našej zodpovednosti a solidarity ako dlho ju budeme bojovať a aké straty zaznamenáme. Marek Krajči (15.03.2020) Uvažujem nad tým citátom, žiaľ, bol povedaný v inej súvislosti, a tak by sa nám páčil. Presne by nám pasoval. Covid je viditeľný aspoň pod mikroskopom. Radón, [...]

Konšpirácia alebo len čerti na múre?

08.04.2020

Neviem ako to nazvať, ale niekedy je vysoká inteligencia na škodu veci. Kedysi som mal mladého nádejného kolegu, žiaľ Bohu alkoholika. Alkoholik s otvorenými rádioaktívnymi látkami robiť nemôže, to asi pochopí každý. Musel opustiť naše pracovisko po tom, čo v tretej liečebni (z predchádzajúcich dvoch ho vyhodili) mu podpísali otrel. Lekárska správa končila slovami: Pre [...]

Joie Biden

Biden sa postaví Trumpovi. Získal dostatok hlasov demokratov

06.06.2020 06:19

Bývalý viceprezident USA Joe Biden si zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre novembrové prezidentské voľby.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kamarátstvo s SMK stroskotalo. Matovičov kalkul alebo naivita?

06.06.2020 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová zdvihla varovný prst. Ak koalícia pri novom prokurátorovi necúvne, vráti zákon do parlamentu?

pocasie-6-6-2020

Kam zmizli letné dni? A kedy sa vrátia?

06.06.2020 00:00

Teplý vzduch, frontálne systémy - čo môže vyjsť z takéhoto mixu v počasí? Kto dostane riadnu porciu slnečných lúčov a kto búrku?

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 73466x
Priemerná čítanosť článkov: 2099x

Autor blogu

Kategórie