Založ si blog

Kam kráčaš Slovensko?

K úplnej strate suverenity, k hospodárskemu, sociálnemu a mravnému úpadku? Prvá politická garnitúra druhej samostatnej Slovenskej Republiky odbremenila národ od perspektívnych, do tej doby štátnych priemyselných i poľnohospodárskych majetkov. Bolo spustené vyraďovanie dvoch jadrovo energetických blokov, ktoré mali v tom čase zabezpečenú 30 ročnú perspektívu bezpečnej prevádzky. Ministerstvom zdravotníctva riadený systém verejného zdravia namiesto zveľaďovania verejné zdravie sabotuje, upadá zabezpečenie zdravotnej starostlivosti. Problémy zamestnanosti sa ako tak podarilo vyriešiť až ku koncu vlády Smeru-SD.

Novú, dosť nesúrodú politickú garnitúru, ktorá sľubovala zmenu, najskôr zaskočila epidémia vírusu Covid 19, ktorú sme vďaka trpezlivej zodpovednosti obyvateľstva odvrátili. Covid je preč a vládna koalícia sa, podpichovaná prívržencami Smeru-SD a pod tlakom vnútorného pnutia, zmieta v nezmyselnom riešení zástupných problémov. Na miesto riešenia kritickej ekonomickej situácie po prekonanej epidémii je stredobodom pozornosti politikov zákaz nedeľného predaja v celej obchodnej sieti a zmena interrupčného zákona, kde sa opozícia s koalíciou predháňajú v tvrdosti svojich návrhov ako by s tým padal svet. Nuž páni, zákaz interrupcie už tu bol, a vieme k čomu to viedlo. Andelíčkárstvo pre chudobných, miesto sterilného sálu a kirety v nesterilnom prostredí drôt na pletenie, a potratová turistika pre bohatých. V konečnom dôsledku zas len zhoršenie verejného zdravia, lebo z neodborne vykonaných potratov a následných komplikácií narastie počet neplodných mladých žien a hospodárstvu krajiny to nijak neprospeje.

Čo na to verejnosť a mimoparlamentná opozícia? Už 3 týždne rôzne osobnosti zahlcujú média vyzývaním Borisa, aby odstúpil z funkcie, do ktorej ho vyniesli voliči svojimi hlasmi, nezávisle na jeho bakalárskej a diplomovej práci. Na poslanca ani na predsedu parlamentu nie sú vypísané žiadne kvalifikačné požiadavky. Sú to volené pozície. A či je pre tie edukačné práce podvodníkom alebo nie, o tom by musel rozhodnúť súd. Také rozhodnutie by mohlo byť veľmi nepríjemné mnohým ľuďom, ktorý na základe rovnako kvalitných diplomových prác získali lukratívne pracovné miesta napríklad na ministerstvách, alebo inde v štátnej správe.

Je smutné, že jedna epidémia premenila honosný volebný program národnej obrody na ťahanicu o nedeľný predaj a znovuzavedenie andelíčkárstva ako bežnej životnej praktiky mladých žien, ak si to nechajú ľúbiť. Každý slušný chlap by sa mal za zachovanie ich práv postaviť i za cenu, že to tuto vládu zmetie.

Radiačná ochrana pre ľudí ale poučiť sa môžu i úradníci OOPŽ ÚVZ SR

25.07.2020

4.Optimalizácia rádiologickej ochrany Na začiatku 20. storočia bolo žiarenie prírodných rádionuklidov vnímané ako mimoriadny fenomén, ktorý si žiada špeciálny prístup tak pri jeho využívaní pre dobro človeka, tak pri ochrane pred jeho nebezpečnými účinkami. Najskôr to bolo tým, že nebola známa jeho podstata, lebo vtedajšia fyzika do jadra atómu ešte nevidela. Ten [...]

Dve tretiny ľudí dostáva rakovinu náhodou

19.07.2020

nazval Pavel Čekan článok v Plus JEDEN DEN a rozhovoril sa o perspektívach jeho veľmi zaujímavej práce. Vyvíjajú testovacie látky na rozpoznanie rakovinových buniek prsníka a pankreasu a ich vlastností, ktoré umožnia individuálne spresniť liečebný postup, ktorý pochopiteľne prinesie o veľa lepšie výsledky ako štandardné nešpecifické postupy. Okrem obsahu príspevku ma [...]

Radiačná ochrana pre ľudí ale poučiť sa môžu i úradníci OOPŽ ÚVZ SR

14.07.2020

3. Regulácia ožiarenia podľa expozičných situácií Napriek tomu, že Výbor na ochranu pred účinkami röntgenu a rádia bol založený už v roku 1928, systematické štúdium zdravotných účinkov ionizujúceho žiarenia sa začalo až o 20 rokov neskôr, po atómovom bombardovaní Hirošimy a Nagasaki. Predmetom štúdia boli a stále sú, preživší bombový útok. V tom čase [...]

Joie Biden

V tandeme s Bidenom bude v USA kandidovať senátorka Kamala Harrisová

11.08.2020 23:08

V prípade Bidenovho volebného víťazstva by sa Harrisová stala americkou viceprezidentkou.

Rusko, zástava, vlajka

Rusi zneužili slovenské víza. Museli odísť

11.08.2020 22:30

Trojica Rusov s rodinami podľa agentúry RIA - Novosti opustila Slovensko. Moskva odkázala, že bude postupovať recipročne.

Covid-19

Pandemický plán počíta s viacerými fázami, Slovensko sa nachádza v prvej

11.08.2020 22:17

Pandemická komisia navrhuje zvolať epidemiologické konzílium, ktoré bude jej poradným orgánom.

migranti, polícia

Polícia v Bratislave zadržala dvoch mužov, pravdepodobne migrantov z Maroka

11.08.2020 17:58

Muži mali podľa oznámenia na moste Lafranconi vyskočiť z návesu nákladného vozidla.